Wybierz ustawienia regionalne:

Strony informacyjne

O nas

Trochę o nas czyli jak to się zaczęło...

Firma ASTRA istnieje od 1 czerwca 2002 r. – łatwa do zapamiętania data. Początkowo był to sklep detaliczny w Łomży. Szybko jednak postanowiono rozpocząć działalność hurtową, widząc niszę na lokalnym rynku, jaka powstała w tym segmencie. I to był tzw. strzał w dziesiątkę. Na początku firma mieściła się w wynajmowanej hali przy ul. Piłsudskiego. Po kilku latach powierzchnia przestała być wystarczająca dla coraz szerszego asortymentu, więc w 2007 r. firma przeniosła się już do własnej siedziby przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie znajduje się do dziś.

Skąd pochodzi nazwa? Po pierwsze astra (łac.) to gwiazdy (stąd gwiazdki w logo), a po drugie gdy potencjalny klient wyszukuje daną branżę, to wyniki otrzymuje zazwyczaj alfabetycznie. Stąd pomysł na nazwę firmy zaczynającą się od litery A.

Oferta

Największy udział w ofercie i sprzedaży firmy mają artykuły szkolne i papiernicze ze względu na to, że są ze sobą powiązane (czym byłaby szkoła bez zeszytów i bloków?). I na nich najbardziej się skupiamy. Drugi w kolejności jest segment zabawek, a następnie tzw. biurówka.

W naszej ofercie obecnie znajduje się kilkanaście tysięcy różnych produktów, które mamy na stanie. Ciężko przy tak dużej liczbie indeksów stwierdzić, co cieszy się największą popularnością. Tym bardziej, że każdy produkt ma swoją sezonowość i modę. A gdy dochodzą jeszcze do tego reklamy w mediach, to wtedy szczególnie widać, co wyróżnia się na tle innych produktów. Generalnie jednak każdy rok jest inny i nie ma takiego wyrobu, który jest na fali cały czas.

 

Sukcesywnie zdobywamy tytuł Gazeli Biznesu. Jesteśmy także uczestnikiem programu Rzetelna Firma oraz GS1.

Proszę czekać, trwa ładowanie....